EC1 Wschód (nowa wersja)

Konstrukcja: EC1 Wschód (nowa wersja)

Liczba klocków: 290

Wymiary: 7,5 x 13 x 9 cm

Orientacyjny czas projektowania i budowy: 27 godzin

Opis modelu:

Nowa wersja budynku EC1-Wschód w Łodzi (Dawna pierwsza miejska elektrownia, dziś siedziba Planetarium, Narodowego Centrum Kultury Filmowej oraz Łódź Film Commission).

W stosunku do poprzednio zrobionej przeze mnie wersji (https://zbudowanezklockow.pl/elektrocieplownia-ec1-wschod/) zaszło wiele zmian.

Przede wszystkim, nowy model ma znacznie większą szczegółowość, i może się prezentować dobrze z każdej strony – w tej wersji mamy cały „tył” z zabytkową halą maszyn, oraz dodatkowe budynki.

Kosmetycznym zmianom uległo otoczenie (doszły trawniki i drzewa), nieco większym boczne budynki i futurystyczna klatka schodowa. Poprawione zostały najbardziej charakterystyczne elementy czyli „vadery” (srebrno-przeszklone wypukłe łuki, przypominające nieco maskę „lorda Vadera”, jak się mówi w Łodzi 😉). Są one zrobione z najrzadszych i najdroższych klocków użytych w modelu (i ogólnie w moich modelach) – łuki w kolorze metallic silver (61678) pochodzą z zestawów z 2008 i 2009 roku (o numerach 8634 i  8186) i kosztują… ponad 35 zł za sztukę!

Tym razem komin został zrobiony z łącznika LEGO Technic. Interesujące techniki budowania (bokiem) zostały zastosowane przy hali maszyn oraz budynku ambulatorium „doczepianego” do reszty kompleksu. W przypadku zabytkowej, secesyjnej hali maszyn, wyzwaniem były zdobne wieżyczki, okna (w modelu zrobione ze szczytów klocków typu „grill”) oraz wejścia.

Model można połączyć z EC1-Zachód (tak jak w rzeczywistości – kładką, łącznikiem).

Nowa wersja została zbudowana na estetycznej podkładce z miejscem na nalepkę z nazwą.

Sprawdźcie jak wygląda oryginalny budynek, najlepiej osobiście!

Multimedia: