Logo Big Art Dragon

Konstrukcja: Logo Big Art Dragon

Liczba klocków: 426

Wymiary: 28 x 30 x 2,6 cm

Orientacyjny czas projektowania i budowy: 39 godzin

Opis modelu:

Dumnie wyprężony smok na tle palety malarskiej – czyli logo studia Big Art Dragon, m.in. twórców tej strony internetowej.

Bardzo trudny model i wyzwanie ze względu na liczne opływowe kształty i krzywizny oraz szczegółowość sylwetki smoka. Aby jak najlepiej oddać kształt, postanowiłem wykorzystać licznie występujące w lego skosy i łuki, jednakże wymusiło to budowanie modelu… od boku, przy zastosowaniu tych klocków poziomo. Jednocześnie, trzeba było bardzo sprytnie połączyć obie warstwy (czarną i białą) aby – raz – udało się wszystko fizycznie złożyć po kolei, a dwa – aby konstrukcja była wytrzymała.

Przy zastosowaniu kontrastowych kolorów (tak jak jest w logu), model jest bardzo wyraźny a sylwetka smoka fajnie odróżnia się od tła

 Gotowy model można trzymać w złożeniu jako płaskorzeźbę lub powiesić go na ścianie jako obrazek – przygotowane zostały wymienne dwa klocki z otworami na przełożenie sznurka.

Oddzielnym wyzwaniem było złożenie dwóch najbardziej plastycznych detali – szyi smoka i wzorów „ścięgien” na skrzydłach. Te drugie zostały zrobione z elastycznej rurki LEGO z niektórych modeli Technik (to był pierwszy raz gdy wykorzystałem elastyczny element w modelu). Szyja z kolei została ułożona z wielu zawiasowych klocków z różnymi pasującymi technikami mocowania „rogów”. Elastyczna szyja jest przymocowana na sztywno do odpowiednich łączników w reszcie „warstw” smoka. Dzięki temu zyskała też ciekawego „szkieletowego” charakteru.

Zwróćcie uwagę na głowę Smoka – z czarną paletą jest umocowana na klocku z wystającym wałeczkiem – dzięki temu można było umieścić ją nieregularnie i nonszalancko.

W palecie naturalnie jest otwór na palec artysty, a skrzydła kończą się pazurami.

Paleta ostatecznie okazała się sporych rozmiarów i zdobi ścianę właścicielki firmy Big Art Dragon – a jak poszukujecie specjalistów od grafiki, czy stron www to kontakt znajdziecie tutaj -> www.bigartdragon.pl

Multimedia: