Najszybsza Corsa w mieście

Konstrukcja: Najszybsza Corsa w mieście

Liczba klocków: 443

Wymiary: 17 x 10 x 7 cm

Orientacyjny czas projektowania i budowy: 52 godzin

Opis modelu:

Pierwszy samochód w moim portfolio – przez co trochę godzin zeszło mi na testowaniu i projektowaniu różnych rozwiązań, ale efekt, zwłaszcza patrząc po miniaturowych wymiarach modelu, wyszedł całkiem nieźle.

Model powstał na podstawie nadesłanych zdjęć oraz wielu konsultacji z dziewczyną właściciela tej najszybszej Corsy we Wrocławiu.

Jest to też przełomowy model dla mnie z innego względu – po raz pierwszy do niego kompletowałem figurki na podstawie zdjęć rzeczywistych pasażerów, oraz po raz pierwszy zaprojektowałem i zamówiłem naklejki na klocki (m.in. tablice rejestracyjne, radio, choinkę zapachową itp.)

Całość naturalnie jest jeżdżąca i można do środka zapakować figurki – to wg nich była opracowywana skala samochodu.

Bardzo duże wyzwanie aby oddać wszystkie krzywizny i kształty które składają się na rzeczywisty samochód – zwyczajnie z powodu ograniczeń kształtów istniejących klocków lego (płaskich lub z jednym kątem czy łukiem). W związku z tym, strasznie skomplikowany jest środek auta, a klocki składane są praktycznie w każdym kierunku, tak aby z zewnątrz auto było gładkie i pozbawione wystających „bolców” od klocków (technika SNOT).

Model ma otwierane drzwi i… składane przednie fotele (to model 3 drzwiowy, zatem jakoś muszą pasażerowie wchodzić na tył).

W środku oczywiście jest kierownica, drążek zmiany biegów, hamulec ręczny i wspomniane naklejki z radiem i choinką zapachową.

Z zewnątrz detalami są tablice rejestracyjne, wycieraczka z tyłu, rura wydechowa, kierunkowskazy oraz światła w tylnym zderzaku.

Do modelu dołączony jest mini warsztat z kluczami, radiem, skrzynką z narzędziami, piwkiem, olejem oraz… wymiennymi kołpakami (tak, można go stuningować 😉).

Przez skomplikowaną konstrukcję i dużą liczbę najmniejszych dostępnych klocków, jest masywny, sporo waży.

Mimo niewielkich rozmiarów (zdjęcia z zapałkami albo kluczykami dla porównania skali) na fotografiach w terenie…”można go pomylić z prawdziwością”.

Multimedia:

Visual Portfolio, Posts & Image Gallery for WordPress