O mnie

Cześć, nazywam się Michał Duda i z klocków LEGO® buduję… nie pamiętam od kiedy, można powiedzieć, że od zawsze. Ale przyjmijmy, że pierwszym zestawem, który pamiętam (pomijając DUPLO®) był wóz strażacki 6340 z 1994 roku (składany w przyczepie na wakacjach). Od tej pory, minęło trochę czasu, zestawów złożonych było blisko setki, a do tego tysiące własnych konstrukcji. Od kilku lat tworzę już „dorosłe” konstrukcje, według własnych projektów.

Jako lokalny patriota, zainspirowany serią LEGO® Architecture (zestawów modeli znanych budynków i miast), zastanowiłem się, co mógłbym zbudować z Łodzi… Od tego momentu, rozpoczęła się moja pasja odwzorowywania budynków jako małych modeli zbudowanych z klocków – tak aby mieściły się na biurku, półce albo nawet… dłoni.

Niedawno, póki co, mój największy projekt: Secesyjna Elektrownia Scheiblera została zgłoszona do konkursu Lego Ideas i ma szanse stać się pierwszym „polskim” oficjalnym zestawem.

Część zrealizowanych projektów (wraz z galeriami i opisami) znajdziesz w zakładce „Konstrukcje”, a jeżeli miałbym Ci pomóc zrealizować Twoje marzenie i zbudować coś spersonalizowanego z klocków – szczegóły znajdziesz w zakładce „Personalizowane projekty”.

Nad czym aktualnie pracuję, zdjęcia i informacje zza kulis znajdziesz na facebooku @zbudowanezklockow.