O nas

Cześć, nazywam się Michał Duda i z klocków LEGO® buduję… nie pamiętam od kiedy, można powiedzieć, że od zawsze. Ale przyjmijmy, że pierwszym zestawem, który pamiętam (pomijając DUPLO®) był wóz strażacki 6340 z 1994 roku (składany w przyczepie na wakacjach). Od tej pory, minęło trochę czasu, zestawów złożonych było blisko setki, a do tego tysiące własnych konstrukcji. Od kilku lat tworzę już „dorosłe” konstrukcje, według własnych projektów.

Jako lokalny patriota, zainspirowany serią LEGO® Architecture (zestawów modeli znanych budynków i miast), zastanowiłem się, co mógłbym zbudować z Łodzi… Od tego momentu, rozpoczęła się moja pasja odwzorowywania budynków jako małych modeli zbudowanych z klocków – tak aby mieściły się na biurku, półce albo nawet… dłoni. Zaczęło się od łódzkich konstrukcji a teraz… buduję od Krakowa po Hel!

Moje dotychczasowe największe projekty zostały zgłoszone do konkursu LEGO IDEAS (w którym w przypadku zdobycia 10 000 waszych głosów, model może zostać oficjalnym zestawem). Głosowanie na Elektrownię Scheiblera już się zakończyło, ale zachęcam Was do głosowania na Stadion Widzewa (oddaj głos -> tutaj <-)

Zawodowo prowadzę badania naukowe i uczę na Wydziale Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego oraz oprowadzam po Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi. Dzięki temu zdobyłem dużo doświadczenia do prowadzenia angażujących, żywiołowych warsztatów i szkoleń (precz z nudnymi i suchymi prezentacjami! 😉 )

Nad czym aktualnie pracuję, zdjęcia i informacje zza kulis znajdziesz na facebooku @zbudowanezklockow oraz instagramie


Kłaniam się nisko! Jestem Łukasz Piwowarski, tata dwójki LEGOmiłośników i od kilkunastu lat dobry znajomy tego Pana powyżej. Na co dzień spełniam się w tworzeniu personalizowanych prezentów i gadżetów, które w swoim założeniu mają wywołać uśmiech na twarzy obdarowanego i być pamiątką na lata. Wychodzę z założenia, że nawet najmniejsza i najprostsza rzecz, ale przygotowana specjalnie dla jednej osoby, jest lepsza niż kupiony w sklepie kubek z imieniem.

Miłośnik szczegółów i szczególików, kreatywnych rozwiązań, ale i prostych środków. Stąd też entuzjasta LEGO Art i LEGO Dots, dzięki którym z najmniejszych elementów można stworzyć “to coś”! Staram się jak najlepiej (dosłownie i w przenośni) opakować tworzone przez nas zestawy i konstrukcje, tak, żeby budziły jeszcze większy zachwyt.

Mimo to w “Zbudowane…” jestem tym od papierkowej roboty, stąpania twardo po ziemi, nie bujania zbyt wysoko w obłokach, trochę jako głos rozsądku przy projektowanych przez nas budowlach 🙂


Część zrealizowanych projektów (wraz z galeriami i opisami) znajdziesz w zakładce „Konstrukcje”, a jeżeli mielibyśmy Ci pomóc zrealizować Twoje marzenie i zbudować coś spersonalizowanego z klocków – szczegóły znajdziesz w zakładce „Personalizowane projekty”. Jeśli chcesz wziąć udział (lub zorganizować dla dzieci lub dorosłych) warsztat, szkolenie lub imprezę związaną z klockami, wejdź w zakładkę „Warsztaty i wydarzenia”. Jeśli Twój pomysł zupełnie wymyka się z powyższych ram (super, tym bardziej musisz się nim z nami podzielić 😉 ) skorzystaj z bezpośredniego „Kontaktu