Warsztaty i wydarzenia

Budowanie i zabawa klockami? Brzmi super! A co jeśli za tym kryje się jeszcze treść, wiedza i profesjonalny przekaz? Jeszcze lepiej! Oferujemy przeróżne warsztaty – dla szkół, biznesu i korporacji, dla rodzin, dla dzieci i dorosłych, a także niezapomniane wydarzenia z klockami LEGO® w roli głównej. Sprawdź poniżej i znajdź ofertę dla siebie*

* a jeśli nie znajdziesz nic interesującego, to napisz – zaprojektujemy wydarzenie specjalnie dla Ciebie!

WARSZTATY DLA FIRM

Problem trudny do pokonania? Może odpowiedzią będzie… zbudowanie rozwiązania? Oferujemy szerokie pole warsztatów dopasowanych do Twoich potrzeb, z wykorzystaniem klocków LEGO® oraz fenomenalnej metody LEGO® Serious Play.  

Szukasz sposobu na wydobycie z pracowników najlepszych pomysłów? Chcesz ożywić zebrania i spotkania oraz dać każdemu szansę na wypowiedź? Borykasz się z biznesową barierą i chcesz poznać jej prawdziwe przyczyny i wypracować rozwiązanie problemu? A może po prostu chcesz zintegrować zespół? Albo wprowadzić w firmie element relaksacyjny, odprężający i łagodzący stresy? 

Dobrze trafiłeś – przygotujemy dla Was nietypowe zajęcia z wykorzystaniem klocków LEGO®. Brzmi ciekawie? Tak. Bo szkoda tracić czasu na nieciekawe i sztampowe działania!

Współpracowaliśmy już m.in z :

EC1 Łódź – Miasto Kultury, Echo Investments przy projekcie Fuzja, Widzew Łódź, BigArtDragon studio, dystrybutorami CANAL+

Przy poniższych, przykładowych tematach brakuje orientacyjnego czasu trwania warsztatu. Może być on dopasowany do Twoich możliwości i celów danego spotkania. Standardowo zachęcamy do wygospodarowania około 3,5 h na jedną sesję – to optymalny czas do realizacji porządnego spotkania!

Przykładowe tematy warsztatów i spotkań:

 • Konstukcyjn…tzn Konstruktywne zebranie – Wyobraź sobie zebranie na którym omawiasz istotny dla Ciebie problem. Ale zebranie na którym każdy z uczestników się wypowie. Wszyscy będą zainteresowani i w 100% zaangażowani. Nikt nie będzie „lał wody” a odpowie Ci konkretnie…za pomocą budowli. Rewolucyjne podejście do omawiania problemu za pomocą zadań i wypowiedzi z wykorzystaniem kreatywnego narzędzia – klocków.
 • Zbuduj swoją strategię – od najbliższych planów po wieloletnie strategie. Metoda LSP została stworzona do opowiadania, snucia metafor, wizualizowania niewypowiedzianego i ukrytego. Podczas spotkania nie będziemy skupiać się na szczegółach, ma ono na celu określenie kluczowych założeń, wizualizację drogi jaka Was czeka i przyniesienie odpowiedzi na pytania: po co? dla kogo? jak?
 • Innowacje i zmiany – Stagnacja? Brak pomysłów na nowości i ulepszenia? Brak przewagi nad konkurencją? Na tym warsztacie obudzimy drzemiące w Was pokłady kreatywności. Nie ma złych pomysłów, nawet z absurdalnych i szalonych koncepcji wyciągniemy sedno i zidentyfikujemy treść.
 • Jakie klocki masz w swoim zestawie? – Warsztat mający na celu poznanie Twojego zespołu. Nowi ludzie? Albo pracujesz ze „starymi” już 15 lat ale…niewiele o nich wiesz? To nie jest warsztat integracyjny. To warsztat na którym wszyscy poznają swoje najmocniejsze cechy, dowiecie się o własnych umiejętnościach i supermocach. Po nim łatwiej przypiszecie zadania, usprawnicie pracę i osiągniecie razem coś wielkiego!
 • Design Thinking – Poznaj odbiorcę, zaprojektuj, zbuduj, przetestuj, popraw! – Działamy w ramach metody Design Thinking, budując szybkie prototypy z klocków. Nikt nie wymyśli od razu idealnego rozwiązania. Ideą jest dotarcie do niego poprzez wieloetapowe ulepszanie, testowanie i dostosowywanie.
 • Jak nie nadepnąć bosą stopą na klocek – czyli unikanie ryzyka. Masz świetny pomysł, promocję, produkt albo kampanię? Chcesz w inny sposób rozpoznać przeszkody na które możesz natrafić? Na tym warsztacie zmieniamy się w „tych złych” i generujemy wszelkie możliwe pułapki grożące Twojej idei. Na szczęście, gdy je wszystkie poznamy, będzie można opracować sposoby na ich uniknięcie 😉

Oprócz tego, możemy nauczyć Cię jak korzystać z klocków m.in w procesie rekrutacji pracowników, usprawnienia miejsca pracy, badania doświadczeń konsumentów, współpracy między zespołami oraz własnemu rozwojowi osobistemu.

Nie zapomnij też o naszej ofercie personalizowanych zestawów, które świetnie nadadzą się jako upominek dla pracowników, gadżet reklamowy lub wielki model stojący w Twojej firmie!

LEGO Serious Play

To metoda opracowana przez LEGO na początku lat 00′ jako alternatywa dla nudnego świata Powerpointa, raportów, wykresów i bezowocnych zebrań. LSP to sposób na wyjście poza standardowe ramy, atrakcyjne rozwiązanie dla wizualizowania swoich pomysłów i generowania kreatywności. Metoda wyszła poza firmę LEGO i dziś, jest wykorzystywana przez największe firmy na świecie, takie jak Google, Facebook, Ernst&Young itd.

Warsztaty, szkolenia i spotkania z wykorzystaniem metody Serious Play to następujące korzyści:

SIŁA – każdy jest równy, każdy będzie miał okazję się wypowiedzieć i każdy zostanie wysłuchany

INTROWERTYCY MILE WIDZIANI – to komfortowy sposób na poznanie pomysłów osób nieśmiałych, zamkniętych w sobie i mniej przebojowych

WIZJA – Fizyczna forma modeli i konstrukcji to niepowtarzalny sposób na szybkie pokazania Twojej idei

PRAKTYCZNE – swoją kreatywność i niewypowiedziane ubierasz za pomocą własnych rąk w dzieło – to nie dość, że często łatwiejsze do upublicznienia, to jeszcze strasznie satysfakcjonujące

ROZWIĄZANIA – podczas sesji pracujemy nad wieloma rozwiązaniami na raz. To okazja do zobaczenia szerokiego wachlarza możliwości i spojrzenia na problem z wielu punktów widzenia

DIALOG a nie MONOLOG – oprócz budowania, sesja to prawdziwa rozmowa, dyskusja i okazja do posłuchania

PRZYJEMNE – w nazwie, oprócz „serious” jest też „play”. Bo to ciągle forma odstresowującej zabawy. Podczas sesji jest luźno, wesoło, relaksująco. No bo hej, to są świetne, kolorowe klocki i figurki!

KREATYWNOŚĆ – metoda, która jak żadna inna daje pole do ekspresji swojej kreatywności

ZAJĘCIA EDUKACYJNE DLA SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI

Efektywna nauka poprzez zabawę? To możliwe! 

Nasze warsztaty, od innych odróżnia podejście do klocków. To nie tylko zabawka ale tworzywo i materiał do opowiadania historii, doświadczania praw fizyki i gimnastykowania wyobraźni. 

Do opracowania warsztatów wykorzystujemy wieloletnie doświadczenie wykładowcy akademickiego Uniwersytetu Łódzkiego, praktykę organizatora gier terenowych i animacji dziecięcych i… ojca urwisów ;). Co ważne – warsztaty składają się zawsze z dwóch części – wprowadzenia teoretycznego do zagadnienia oraz z części praktycznej, dopasowanej do przedstawionego tematu. Przez cały czas trwania warsztatu, prowadzący żywiołowo pomagają w procesie twórczym i indywidualnie mentorują uczestnikom. Dysponujemy specjalnie wyselekcjonowanymi materiałami (i klockami) gotowymi do przeprowadzenia zajęć np. dla całej klasy. 

Poniższe propozycje warsztatowe to nie wszystko – przygotujemy specjalne warsztaty na temat który potrzebujesz i który będzie wpisywał się w podstawę programową. Zachęcamy do kontaktu i współpracy!

Przykładowe warsztaty:

 • Architektura z klocków LEGO® (dostępne jako pojedyncze wydarzenie lub cykl spotkań) – Barok, Gotyk, Secesja, Modernizm – /45-60 min jedno spotkanie – jeden styl/
  podczas zajęć, uczestnicy zostaną zapoznani z zasadami, historią i najbardziej reprezentacyjnymi budynkami tytułowego stylu architektonicznego, a następnie przystąpią do budowy swoich konstrukcji, wpisujących się w dany nurt.
 • Wspólne budowanie – warsztaty integracyjne /45-90 minut/
  – warsztaty mające na celu zintegrować grupę i scementować więzi pomiędzy uczestnikami poprzez zabawę i budowę jednego, wspólnego obiektu. Nikt nie będzie stał z boku, każdy zostanie zaangażowany i każdy będzie tak samo ważny i niezbędny w grupie. Poznamy najlepsze cechy i mocne strony każdego z uczestników (nawet jeśli sam sobie z nich nie zdawał sprawy!) i twórczo spędzimy czas. 
 • Pobudź swoją kreatywność! /45-60 minut/
  – kreatywność i umysł można trenować tak samo jak mięśnie! Podczas warsztatów uczestnicy mocno gimnastykują swoją wyobraźnię i rozpalają umysł do czerwoności. Nie ma tutaj złych pomysłów, a im bardziej abstrakcyjne rozwiązania tym lepiej! 
 • Przyroda wokół nas /45-60 minut/
  – warsztaty dopasowane do tematyki wybranej przez nauczyciela przyrody. Budujemy, pokazujemy zależności, przybliżamy działanie ekosystemu i zjawisk przyrodniczych
 • O tworzeniu mapy, czyli geografia z klocków /45-90 minut/
  – zajęcia prowadzone przy współpracy z Wydziałem Nauk Geograficznych UŁ. Czym jest mapa? Co oznaczają kolory? Dlaczego mapy się czyta a nie ogląda i czego możemy się z nich dowiedzieć? Jak zbudować mapę swojej okolicy i na jakie pułapki uważać? 
 • Różnorodność jest spoko! /45-90 minut/
  – czy wiecie, że LEGO® zauważyło problem społecznej akceptacji indywidualności? A przecież KAŻDY z nas jest inny! Tak jak postacie LEGO®! Dzisiaj wśród figurek znajdziemy te o innym kolorze skóry, jeżdżące na wózkach albo posiadające własny styl ubierania. Dzięki klockom możemy się z tym oswajać i traktować jak coś zupełnie normalnego i pożytecznego!
 • Wynieś coś! /45-90 minut/
  – czyli zbuduj i weź ze sobą! Przygotowujemy zajęcia na których konstrukcje uczestnicy zabierają do domu i mogą się nimi cieszyć na zawsze! Przecież LEGO® to możliwość budowania niesamowitych, bezcennych prezentów z okazji świąt, specjalnych dni czy urodzin. Zresztą – każda okazja jest dobra, żeby mieć personalizowaną pamiątkę LEGO® 🙂

WYDARZENIA Z KLOCKAMI LEGO®

Marzy Ci się wyjątkowe i niepowtarzalne wydarzenie w którym chcesz wykorzystać klocki? Masz wstępny pomysł albo wizję, ale nie do końca wiesz od czego zacząć? Od tego jesteśmy! Doradzimy, podpowiemy, zorganizujemy i urzeczywistnimy Twój pomysł! LEGO® to kreatywność, a kreatywność to niezapomniana zabawa, wspomnienia i nieszablonowość, której dzisiaj w naszym życiu jest trochę za dużo!

Może będzie to spotkanie dla pracowników i ich rodzin? Nietypowa prezentacja produktu? Inne spotkanie rodzinne? Zupełnie zaskakujący element wesela? Wydarzenie w instytucji kultury, bibliotece, muzeum albo Twoim sklepie? A może chcesz zorganizować nietypowe oświadczyny (albo już jakąś rocznicę ;))? Albo jeszcze coś innego? 

Nie ma problemu! Napisz do nas, a…

WSZYSTKO SIĘ UŁOŻY !

URODZINY W KONWENCJI LEGO®

Wymarzone urodziny spędzone z tysiącami klocków? Tak – to tutaj! Przyjedziemy ze wszystkimi niezbędnymi rekwizytami (i walizkami pełnymi klocków) i sprawimy, że ten dzień będzie niezapomniany. 

Wspólne budowanie, warsztaty, poznawanie dzikich technik łączenia klocków, konstruowanie wielkiego tortu z klocków, konkursy i na koniec wspaniały personalizowany zestaw dla jubilata/jubilatki! 

A to nie wszystko! Klockowy tort w ulubionym smaku? Nie ma problemu! Znamy takich, którzy przygotują niesamowitą słodkość specjalnie na wydarzenie! Profesjonalny reportaż zdjęciowy czyli pamiątka na lata? Mamy to! LEGO® upominki dla wszystkich gości? Czemu nie! Niech sami je stworzą i zabiorą ze sobą! Personalizowane, klockowe koszulki lub inne gadżety z wydarzenia? Wow, czemu nie!

Czas trwania, program i dodatkowe atrakcje zostaną dopasowane specjalnie dla Ciebie!

WSZYSTKIEGO KLOCKOWEGO z okazji urodzin!