Makieta z Lokomotywą

Konstrukcja: Makieta z Lokomotywą

Liczba klocków: 4412

Wymiary: 77 x 25,6 x 20 cm

Czas projektowania i budowy: 116 godzin

Masa konstrukcji: 4177 g

LEGO to znak towarowy należący do Grupy LEGO.
Nie jesteśmy powiązani z LEGO.
LEGO nie uczestniczy w żaden sposób w naszej działalności i tworzeniu naszych konstrukcji, ani nie ponosi za tę działalność odpowiedzialności

Opis:

Ogromna makieta przedstawiająca Lokomotywę pędzącą po torach przez…pola, lasy i nad rzeczką.

Potężny projekt i makieta! Na tyle duży, że…nie mieliśmy na niego pudełka (ani żadnego nie mogliśmy znaleźć, nawet w marketach budowlanych!) w związku z czym, spontanicznie musieliśmy przygotować na wymiar specjalną skrzynię by przewieźć makietę 🙂

Model składa się z dwóch części – lokomotywy (1288 klocków) oraz „podstawki” z makietą krajobrazu (3124 klocki).

Lokomotywa jest w pełni funkcjonalna i kompatybilna z pociągami z klocków – jest dopasowana do standardowych torów oraz posiada magnetyczne łączniki, do których można przyczepić wagony.

Warto zwrócić uwagę na szczegółową malaturę wzorowaną na prawdziwych lokomotywach – wykonana została metodą nadruków na wielkich panelach, wygląda to fantastycznie prawda? Lokomotywa ma otwierane kabiny (i można tam posadzić dwie figurki kolejarzy) oraz swobodnie porusza się na torach. Na dachu dwa rozkładane semafory (odkryliśmy dobry patent na mocowanie – za pomocą klockowego młotka 😉 ).

Zwróćcie uwagę na podwozie lokomotywy – ile nietypowo wykorzystanych elementów dacie radę dostrzec? Podpowiemy: są aparaty, krótkofalówki, megafony…i wiele innych akcesoriów imitujących skomplikowaną maszynerię prawdziwej lokomotywy!

Makieta przedstawia przede wszystkim potężny nasyp kolejowy – dzięki jego wewnętrznej strukturze, została nadana makiecie też duża sztywność i „pancerność” – bez problemu można trzymać ją np. tylko za jeden koniec! To zasługa solidnego szkieletu w środku – niewidocznego bez rozbierania nasypu.

Na trasie lokomotywy znajduje się m.in wartko płynący strumień, na szczęście można go pokonać dzięki staremu ceglanemu mostkowi (albo pieszo przeskakując po kamieniach!). Zwróćcie uwagę na efekt głębi wody i poszukajcie swoich ulubionych detali (będzie to żabka? lilie? a może szczurek?)

Obok strumyka miejsce znalazły sobie jabłonki, na niektórych owoce są jeszcze niedojrzałe i zielone, ale bez kłopotu znajdziecie też i czerwone jabłuszka. Po drugiej stronie nasypu zaś, początek ma las świerkowy. W nim bez kłopotów znajdziecie grzyby, paprocie oraz…monitorującą okolicę sowę.

Na makiecie znajdziecie też fragment pola ze zbożem gotowym do ścięcia (zrobionym z łączników) – pewnie dla tego, że przed licznymi ptakami (poszukajcie ich na drzewach!) chronił zasiewy poczciwy strach na wróble!

Do pola prowadzi wiejska droga. Trzeba było nawet fragment nasypu obmurować, gdyż droga przebiega blisko niego. W pobliżu pewnie są już jakieś niewidoczne zabudowania, bo widać więcej kwiatów, jakiś płot zagrody i dorodne słoneczniki! W tej części makiety znajdziecie też dużo kwiatów, motyli, pszczół i biedronek. Generalnie lato w pełni!

Z ciekawostek – podkłady kolejowe są węższe niż fabryczne – tzn. fabryczny klocek tam jest tylko przykryliśmy go warstwą kamieni i węższych podkładów – dzięki temu podkłady bardziej pasują do skali i mają bardziej „naturalny” wygląd. Generalnie do wykonania detali różnokolorowego nasypu kolejowego wykorzystaliśmy ponad 350 drobnych klocków!

Ufff. Dużo pracy, duży rozmiar, dużo szczegółów…dużo satysfakcji!

Galeria: