Rakieta nad Łodzią
Prezent dla Astronauty Sławosza Uznańskiego, któy odwiedził nasze (i swoje!) rodzinne strony. Stworzony wspólnie z Łódzką Organizacją Turystyczną, przedstawia kosmiczną rakietę startującą z Łodzi (i mijającą tablicę z nazwą miasta) przelatującą nad różnymi charakterystycznymi budynkami.
Nazwa: Rakieta nad Łodzią
Liczba klocków: 179
Wymiary: 20 x 9 x 15 cm
LEGO to znak towarowy należący do Grupy LEGO.
Nie jesteśmy powiązani z LEGO.
LEGO nie uczestniczy w żaden sposób w naszej działalności i tworzeniu naszych konstrukcji, ani nie ponosi za tę działalność odpowiedzialności
Opis:
Konstrukcja stworzona w celach wyłącznie artystycznych, nie ma na celu komercyjnego promowania podmiotów trzecich (promowania towarów lub usług podmiotów trzecich)
Drobny gadżet i miły prezent dla łodzianina, Sławosza Uznańskiego, który został astronautą Europejskiej Agencji Kosmicznej i wkrótce uda się w kosmiczną podróż na Międzynarodową Stację Kosmiczną lub nawet dalej – w misjach księżycowych. Prezent przygotowany w imieniu wszystkich dumnych łodzian z inicjatywy Łódzkiej Organizacji Turystycznej.
Przedstawia oczywiście symboliczną rakietę, która właśnie wystartowała (spójrzcie na ten ogień z 4 silników oraz kłęby dymu zrobione z okrągłych płytek i…kulek lego-lodów 😉 ). Rakieta wylatuje oczywiście z Łodzi i mija tablicę z nazwą miejscowości (to nowość w naszych konstrukcjach – tablica została w pełni nadrukowana na klocku, to nie jest naklejka!). Rakieta mija miniaturowe (co oczywiste z takiej wysokości) łódzkie charakterystyczne budynki – czyli jedną z ceglanych fabryk, katedrę, EC1 oraz… przystanek tramwajowy „Stajnia jednorożców” (w której stoi jednorożec)!
Rakieta została zaprojektowana w takim dynamicznym ujęciu, zupełnie jakby uchwycona była chwila startu. Możliwe to było dzięki sprytnym patentom z użyciem klocków na których „wisi” dobrze wyważona rakieta. Całość mocno usadowiona jest na przysadzistej podstawie, dzięki czemu nie przewraca się i będzie świetnie wyglądać na półce.
A może… nie na półce, tylko poleci razem ze Sławoszem w kosmos? To by był historia!
Fotogaleria: