EC1 Wschód (nowa wersja)
Konstrukcja: EC1 Wschód (nowa wersja)
Liczba klocków: 346
Wymiary: 7,5 x 13 x 9 cm
Orientacyjny czas projektowania i budowy: 27 godzin
LEGO to znak towarowy należący do Grupy LEGO.
Nie jesteśmy powiązani z LEGO.
LEGO nie uczestniczy w żaden sposób w naszej działalności i tworzeniu naszych konstrukcji, ani nie ponosi za tę działalność odpowiedzialności
Opis modelu:
Konstrukcja stworzona w celach wyłącznie artystycznych, nie ma na celu komercyjnego promowania podmiotów trzecich (promowania towarów lub usług podmiotów trzecich)
Nowa wersja łódzkiego budynku EC1-Wschód w Łodzi (Dawna pierwsza miejska elektrownia, dziś siedziba Planetarium, Narodowego Centrum Kultury Filmowej oraz Łódź Film Commission).
W stosunku do poprzednio zrobionej przeze mnie wersji (https://zbudowanezklockow.pl/elektrocieplownia-ec1-wschod/) zaszło wiele zmian.
Przede wszystkim, nowy model ma znacznie większą szczegółowość, i może się prezentować dobrze z każdej strony – w tej wersji mamy cały „tył” z zabytkową halą maszyn, oraz dodatkowe budynki.
Kosmetycznym zmianom uległo otoczenie (doszły trawniki i drzewa), nieco większym boczne budynki i futurystyczna klatka schodowa. Poprawione zostały najbardziej charakterystyczne elementy czyli „vadery” (srebrno-przeszklone wypukłe łuki, przypominające nieco maskę „lorda Vadera”, jak się mówi w Łodzi ). Są one zrobione z najrzadszych i najdroższych klocków użytych w modelu (i ogólnie w moich modelach) – łuki w kolorze metallic silver (61678) pochodzą z zestawów z 2008 i 2009 roku (o numerach 8634 i 8186).
Tym razem komin został zrobiony z klockowego łącznika. Interesujące techniki budowania (bokiem) zostały zastosowane przy hali maszyn oraz budynku ambulatorium „doczepianego” do reszty kompleksu. W przypadku zabytkowej, secesyjnej hali maszyn, wyzwaniem były zdobne wieżyczki, okna (w modelu zrobione ze szczytów klocków typu „grill”) oraz wejścia.
Model można połączyć z EC1-Zachód (tak jak w rzeczywistości – kładką, łącznikiem).
Nowa wersja została zbudowana na estetycznej podkładce.
Sprawdźcie jak wygląda oryginalny budynek, najlepiej osobiście!
Multimedia: