Logo Smocze
Konstrukcja: Logo Smocze
Liczba klocków: 426
Wymiary: 28 x 30 x 2,6 cm
Orientacyjny czas projektowania i budowy: 39 godzin
LEGO to znak towarowy należący do Grupy LEGO.
Nie jesteśmy powiązani z LEGO.
LEGO nie uczestniczy w żaden sposób w naszej działalności i tworzeniu naszych konstrukcji, ani nie ponosi za tę działalność odpowiedzialności
Opis modelu:
Konstrukcja stworzona w celach wyłącznie artystycznych, nie ma na celu komercyjnego promowania podmiotów trzecich (promowania towarów lub usług podmiotów trzecich)
Bardzo trudny model i wyzwanie ze względu na liczne opływowe kształty i krzywizny oraz szczegółowość sylwetki smoka. Aby jak najlepiej oddać kształt, postanowiłem wykorzystać licznie występujące w klockach skosy i łuki, jednakże wymusiło to budowanie modelu… od boku, przy zastosowaniu tych klocków poziomo. Jednocześnie, trzeba było bardzo sprytnie połączyć obie warstwy (czarną i białą) aby – raz – udało się wszystko fizycznie złożyć po kolei, a dwa – aby konstrukcja była wytrzymała.
Przy zastosowaniu kontrastowych kolorów (tak jak jest w logu), model jest bardzo wyraźny a sylwetka smoka fajnie odróżnia się od tła
Gotowy model można trzymać w złożeniu jako płaskorzeźbę lub powiesić go na ścianie jako obrazek – przygotowane zostały wymienne dwa klocki z otworami na przełożenie sznurka.
Oddzielnym wyzwaniem było złożenie dwóch najbardziej plastycznych detali – szyi smoka i wzorów „ścięgien” na skrzydłach. Te drugie zostały zrobione z elastycznej rurki z niektórych klockowych modeli (to był pierwszy raz gdy wykorzystałem elastyczny element w modelu). Szyja z kolei została ułożona z wielu zawiasowych klocków z różnymi pasującymi technikami mocowania „rogów”. Elastyczna szyja jest przymocowana na sztywno do odpowiednich łączników w reszcie „warstw” smoka. Dzięki temu zyskała też ciekawego „szkieletowego” charakteru.
Zwróćcie uwagę na głowę Smoka – z czarną paletą jest umocowana na klocku z wystającym wałeczkiem – dzięki temu można było umieścić ją nieregularnie i nonszalancko.
W palecie naturalnie jest otwór na palec artysty, a skrzydła kończą się pazurami.
Multimedia: